Nawigacja
Ostatnio dodane zdjęcia

Wieczór Uwielbienia

Wieczór Uwielbienia

Wieczór Uwielbienia

Wieczór Uwielbienia
XVIII Dzień Judaizmu
XVIII Dzień Judaizmu

W czwartek – w Kościele Katolickim w Polsce obchodzony będzie XVIII Dzień Judaizmu. Z tej racji zapraszamy na Mszę św. do naszej Katedry w czwartek o godz. 18.30. Mszy św. będzie przewodniczył J.E. ks. Bp Łukasz Buzun, a homilię wygłosi  Ks. kan. dr Jacek Stefański – ojciec duchowny naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

Życzenia świąteczne

Obrazy: gp_logo.jpg

Życzymy, by święta Bożego Narodzenia były dla wszystkich czasem radości, dobra i pokoju. Niech przychodzący na ziemię Emmanuel, Książę Pokoju opromieni swoim światłem, nadzieją i miłością Wasze rodziny, bliskich, każdego z Was. Wszystkim, którzy pragną spotkać Jezusa w tajemnicy betlejemskiej nocy
Szczęść Boże!
Duszpasterze

Zapraszamy na Odpust parafialny

Obrazy: orn1.jpg

W sobotę, 6 grudnia przypada uroczystość św. Mikołaja – Patrona naszego kościoła katedralnego i naszej Parafii. Uroczystą sumę odpustową ku czci św. Mikołaja odprawi J.E. Ks. Bp Edward Janiak w niedzielę, 7 grudnia, o godz. 12.30. Zgromadźmy się jak najliczniej na tej odpustowej Eucharystii, którą Ksiądz Biskup odprawi w intencji całej naszej Parafii. Po Mszy św. będzie spotkanie dzieci ze „św. Mikołajem”.

W sobotę 6 grudnia  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Katedrze w godz.: 7.30 - 13.00 i 16.00 - 18.30.

Koncert

Obrazy: orn.jpg

W niedzielę 16 listopada  w naszej Parafii będziemy gościć Zespół Muzyki Chrześcijańskiej Moja Rodzina. Zespół tworzy jedna rodzina państwa Wiśniewskich z okolic Płocka. Są to rodzice oraz ich  czterech synów i jedna córka. Sami komponują utwory religijne, są autorami tekstów, śpiewają i grają. W naszej Katedrze w przyszłą niedzielę zaśpiewają podczas Mszy św. o godz. 10.00, 11.15, 12.30 i 16.30. Podczas tych  Mszy św. powiedzą świadectwo o swojej rodzinie, a po Mszy św. o godz. 16.30 – będzie Koncert w ich wykonaniu. Będą też rozprowadzać płyty ze swoimi nagraniami. Zapraszamy do licznego udziału w tym Koncercie.

Poświęcenie obrazu i witrażu z wizerunkiem św. Jana Pawła 2

Obrazy: witrajp2.jpg

W Niedzielę 12 października podczas Mszy św. o godz. 16.30 J. E. Ks. BP Edward Janiak poświęci witraż i obraz z wizeruniekm św. Jana Pawła 2. Po Mszy św. uroczysty Koncert Papieski  w Katedrze w wykonaniu zespołu LUMEN, chóru szkół Nazaretańskich oraz chóru z Tarnowa Podgórnego. Serdecznie zapraszamy

Zapraszamy

Obrazy: trwam_tele.jpg

Zapraszamy na uroczysty Koncert ku czci św. Jana Pawła II pt. Santo,w  niedzielę 12 października, w Dzień Papieski, odbędzie się w naszej Katedrze. Koncert będzie poprzedzony Mszą św. o godz. 16.30, podczas której Pasterz naszej Diecezji J.E. ks. bp Edward Janiak poświęci witraż oraz obraz z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Koncert wykona Zespół Muzyki Sakralnej Lumen, Chór Szkół Nazaretańskich z Kalisza oraz połączone chóry z Poznania i Tarnowa Podgórnego. Razem zaśpiewa i zagra ponad 70 wykonawców. Gościem Koncertu będzie słynny polski wokalista Janusz Szrom. W przyszłą niedzielę zgromadźmy się więc jak najliczniej na Mszy św. o godz. 16.30 i na tym Uroczystym Koncercie, który rozpocznie się około godz. 17.30, aby uczcić św. Jana Pawła II w roku Jego kanonizacji. Przypomnę, że św. Jan Paweł II modlił się w naszej Katedrze 4 czerwca 1997 r. Witraż z wizerunkiem Świętego Papieża ufundował ks. prałat Andrzej Gaweł – były długoletni Proboszcz naszej Parafii.

Modlitwa za Prześladowany Kościół

Obrazy: baner_dzien_modlitw_za_przesladowany_wschod.jpg

 

Droga Krzyżowa w intencji Prześladowanego Kościoła na Bliskim Wschodzie we wtorek 26 sierpnia o godz. 18.oo.

Powitanie
Serdecznie witamy
na stronie
parafii św. Mikołaja
w Kaliszu
Wierzę w Syna Bożego
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,153,056 unikalnych wizyt