Nawigacja
Ostatnio dodane zdjęcia

Wielki Piątek

Wielki Piątek

Wielki Piątek

Wielki Piątek
Kanonizacja Jana Pawła 2

Obrazy: kanonizacja.jpg

W najbliższą niedziele, w Święto Miłosierdzia Bożego, bł. Jana Paweł II i bł. Jan XXIII zostaną ogłoszeni Świętymi. Transmisja uroczystości – w I programie Telewizji Polskiej o godz. 10.00. Porządek Mszy św. w katedrze – tak jak w każdą niedziele. Po każdej Mszy św. będzie można zabrać do swojego domu Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia, zapalając w kościele przyniesiony lampion. O godz. 16.30 będzie odprawiona Msza św. bez kazania, po której o godz. 17.00 odbędzie się w naszej Katedrze Uroczysty Koncert z racji kanonizacji Jana Pawła II. Wystąpią następujące chóry: Kaliski Chór Nauczycielski, Chór Chłopięco-Męski Bazyliki Kaliskiej, Dziecięco- Młodzieżowy Chór Szkól Nazaretańskich oraz Siostry Nazaretanki, Chór Kopernik III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu oraz nasz chór katedralny Cantate Deo. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Boga za dar kanonizacji Jana Pawła II.

Życzenia

Obrazy: yczenia.jpg

Alleluja! Jezus żyje! Już go dłużej Grób nie kryje, w którym trzy dni spoczywał!


Siostry i Bracia!

Kolejny raz w życiu wyśpiewaliśmy uroczyste Alleluja, kolejny raz usłyszeliśmy radosną nowinę, że Jezus, który do końca nas umiłował, który umarł na Krzyżu i został złożony do grobu, trzeciego dnia Zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał! Zmartwychwstanie Jezusa, jak nauczał bł. Jan Paweł II, jest kamieniem węgielnym, na którym zbudowana jest nasza wiara!

Życzymy, aby światło poranka wielkanocnego rozproszyło mroki naszego życia, które czasem jest trudne, naznaczone krzyżem, cierpieniem i samotnością, by to światło Chrystusa Zmartwychwstałego zburzyło w nas to co powierzchowne i letnie.

Życzymy:

 - odwagi Józefa z Arymatei i Nikodema, którzy nie bali przyznać się do Chrystusa;

- radości niewiast, które o świcie pierwszego  dnia tygodnia poszły do grobu i nie znalazły tam Ciała Pana Jezusa

- nadziei, która tak mocno przemawia z Pustego Grobu! Nadziei i wiary, w prawdę o tym, ze śmierć nie jest końcem, a grób nie jest celem ziemskiego pielgrzymowania. Celem jest bowiem pełnia życia z Chrystusem Zmartwychwstałym w Domu Ojca.

   Niech radość i pokój, których dawcą jest Jezusa, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, towarzyszą nam wszystkim w prawdziwie chrześcijańskim przeżywaniu Świąt Paschalnych

Ksiądz Proboszcz i Księża Wikariusze

Adoracja

Obrazy: orn.jpg

Triduum Paschalne

Obrazy: triduum11.png

Noc Konfesjonałów 16 kwietnia 2014r.

Również okazja do spowiedzi w naszym kościele będzie w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od godz. 9.00 do 13.00 i od 14.00 do 18.00. Prosimy, aby wszyscy skorzystali z sakramentu pojednania i w stanie łaski uświęcającej przeżywali największe święta chrześcijańskie – Wielkanoc.

Rekolekcje Parafialne

Rekolekcje dla młodzieży

Powitanie
Serdecznie witamy
na stronie
parafii św. Mikołaja
w Kaliszu
Święci Naszych Czasów
Wierzę w Syna Bożego
Nowenna do bł. Jana Pawła II
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0
Wygenerowano w sekund: 0.03 626,085 unikalnych wizyt