Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 CZERWCA 2022r. 

1. Dzisiaj w naszym kościele czcimy Relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej, polskiej pielęgniarki, działaczki charytatywnej, pisarki, pedagoga, instruktorki i prekursorki pielęgniarstwa rodzinnego, domowego i parafialnego. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii jest dniem szczególnej modlitwy w intencji służby zdrowia oraz w intencji chorych i ich rodzin. Uroczysta Msza św. w tych intencjach zostanie odprawiona o godz. 18.30. Do udziału w tej Eucharystii zapraszamy lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy, całe środowisko medyczne oraz chorych i ich rodziny.

2. Dzisiaj o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za 60 lat posługi kapłańskiej ks. Prałata Andrzeja Gawła – proboszcza – seniora naszej Parafii.

3. W „Oktawie” uroczystości Bożego Ciała o godz. 18.30 – Msza św. i procesja eucharystyczna wokół katedry. Zapraszamy do licznego udziału. Zapraszamy asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatków. W czwartek po procesji eucharystycznej będzie poświęcenie wianków.

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.30 – procesja eucharystyczna. W piątek z racji przeżywanej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W miesiącu czerwcu codziennie o godz. 18.15, przed wieczorną Mszą św., śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 z kościoła ojców jezuitów wyjdzie Procesja Eucharystyczna do ołtarza przed Bazylika św. Józefa, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W dniach 22 – 26 czerwca odbędzie się w Rzymie X Światowe Spotkanie Rodzin. Z tej okazji w naszej katedrze od środy do niedzieli codziennie podczas nabożeństwa eucharystycznego po Mszy św.  o godz. 18.30 będziemy modlić się w intencji rodzin naszej Parafii oraz rodzin uczęszczających na Msze św. do naszego kościoła. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Prosimy aby w te dni rodziny modliły się wspólnie w swoich domach. 

7. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży z racji zakończenia Roku Szkolnego będzie w czwartek od godz. 17.30. Za łaski otrzymane w kończącym się Roku Szkolnym będziemy dziękować Bogu w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.15.

8. Spotkanie ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby być ministrantami będzie w środę o godz. 17.00

9. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów niech Bóg obdarzy obfitością Swoich Łask,  umacnia Swoim błogosławieństwem oraz napełnia pokojem i radością. Szczęść Boże!

10. Po Mszy św. można nabyć nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun,  tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznik List do Pani.