Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 września 2022r. 

1. Dzisiaj przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej racji dzisiaj o godz. 18.30 w katedrze zostanie odprawiona Msza św. intencji uchodźców i migrantów, której będzie przewodniczył ks. kanonik dr Błażej Michalewski – diecezjalny duszpasterz emigrantów. Po Mszy św. odbędzie się koncert charytatywny jako wyraz jedności z ludźmi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej oraz jako wyraz podziękowania dla tych, którzy spieszą im z pomocą.

2. Nabożeństwo różańcowe w miesiącu październiku będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych maryjnych nabożeństwach.

3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.15 dzieci z klasy III przygotowujące się do sakramentu pokuty i pojednania oraz sakramentu eucharystii otrzymają różaniec. Prosimy aby razem z dziećmi w tej Mszy św. uczestniczyli rodzice.

4. Dzieci z klasy IV, które w maju tego roku przystąpiły do I Spowiedzi i do I Komunii św. w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. dzieci otrzymają książeczkę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.  Zapraszamy również rodziców tych dzieci.

5. W przyszłą niedzielę, 2 października, o godz 18.30 w naszej katedrze zostanie odprawiona Msza św w intencji społeczności wszystkich uczelni wyższych naszego Miasta. Eucharystii przewodniczyć będzie Biskup Kaliski Damian Bryl. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Będzie to równocześnie inauguracja duszpasterskiego roku akademickiego.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30, a wspólnoty Żywego Różańca – w środę również po wieczornej Mszy św.

7. Spotkanie ministrantów oraz chłopców którzy chcieliby być ministrantami będzie w piątek o godz. 17.00.

8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwo różańcowe.

9. Chorych z posługą sakramentalną odwiedziny w sobotę od godz. 9.00.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny lub rocznicę zawarcia sakramentalnego małżeństwa składamy najlepsze Życzenia. Niech Bóg obdarzy obfitością Swoich Łask i umacnia Swoim Błogosławieństwem. Szczęść Boże!

11. Po Mszy św. można kupić prasę katolicką. Jest nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny.  Jest też kolejny numer bezpłatnej gazety Dobre Nowiny.