Nawigacja
Ostatnio dodane zdjęcia

Dzień Papieski

Dzień Papieski

Dzień Papieski

Dzień Papieski
Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 26 PAŹDZIERNIKA 2014 r.


  • Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18.00. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy.

 

  • W najbliższą środę, ostatnią w tym miesiącu, o godz. 18.30 – Msza św., podczas której będziemy polecać Bogu nasze intencje przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje prosimy napisać na kartce i włożyć do skrzynki postawionej pod chórem.

 

  • W piątek o godz. 10.00 w naszej Katedrze – uroczysta Msza św. podczas której alumni III roku naszego Wyższego Seminarium Duchownego otrzymają strój duchowny. Mszy św. będzie przewodniczył J.E. ks. Bp Łukasz Buzun – Biskup Pomocniczy naszej diecezji. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości oraz do modlitwy za nasze Seminarium.

 

  • W sobotę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Katedrze o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 18.30 i 20.30. Na naszym cmentarzu parafialnym tzw. cmentarzu miejskim Msza św. i procesja żałobna z modlitwą za Zmarłych – o godz. 14.00. Podczas tej Mszy św. poświecimy na cmentarzu nowy drewniany Krzyż. Ofiary zbierane na cmentarzu przeznaczone będą na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. W Dzień Zaduszony Msze św. w naszym kościele, tak jak w każdą niedzielę. O godz. 10.00 – Msza św. za zmarłych Kapłanów, którzy pracowali w naszej Parafii. O godz. 12.30 – Msza św. za wszystkich wiernych zmarłych. Po Mszy św. – będzie procesja żałobna. W tym tygodniu codziennie o godz. 18.00 – okazja do spowiedzi św., aby będąc w stanie łaski uświecając w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zaduszanego zyskać odpust zupełny i ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Wypominki roczne oraz jednorazowe z prośbą o modlitwę za zmarłych można zamawiać w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Specjalne kartki wyłożone są na bocznych ołtarzach. Różaniec za zmarłych z wypominkami – od 1 listopada o godz. 18.00. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za Zmarłych, również Mszy św. gregoriańskich.

 

  • W przyszłą niedzielę, pierwszą w miesiącu listopadzie, o godz. 15.00 będzie dodatkowa Msza św. dla przedszkolaków, młodszych dzieci oraz dzieci z zerówki. Zapraszamy!

 

  • Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę, 15 listopada.

 

  • Spotkanie Akcji Katolickiej – we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30. Spotkanie Grupy Modlitewnej św. o. Pio – w środę również po wieczornej Mszy św.

 

  •  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować dzień swoich Imienin, Urodzin lub rocznice zawarcia sakramentalnego małżeństwa  życzymy obfitości Bożej łaski oraz opieki Maryi i świętych Patronów.

 

  • Polecamy prasę katolicka. Jest nowy numer dwutygodnik naszej diecezji Opiekun oraz tygodnik katolicki Niedziela. Polecamy tez kalendarz katolicki na nowy rok. Kupując kalendarz wspomagamy materialnie nasze Wyższe Seminarium Duchowne.

 

  • 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. +Zdzisław Juźwik, +Andrzej Grabowski,  +Krystyna Malinowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

                                                                      ks.Adam Modliński

Powitanie
Serdecznie witamy
na stronie
parafii św. Mikołaja
w Kaliszu
Wierzę w Syna Bożego
Wygenerowano w sekund: 0.02 973,764 unikalnych wizyt