Nawigacja
Ostatnio dodane zdjęcia

Wieczór Uwielbienia

Wieczór Uwielbienia

Wieczór Uwielbienia

Wieczór Uwielbienia
Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU – 30 listopada 2014 r.

 

1. Dziś przypada 18-ta rocznica świeceń biskupich Pasterza naszej Diecezji J.E. ks. bp Edwarda Janiaka. Osobę oraz posługę pasterską Księdza Biskupa polecamy modlitwie wiernych.

 

2. Dzieci z klasy III i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. – będzie spotkanie z racji przygotowania tych dzieci do I Spowiedzi i I Komunii św.  

 

3. W liturgicznym okresie Adwentu odprawiamy Msze św. ku czci Matki Bożej – Roraty. Msza św. roratniaw każdy dzień powszedni o godz. 6.30. Dodatkowo Roraty dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy do licznego udziału. Prosimy, aby dzieci na Roraty przychodziły z lampionami.

 

4. Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza wszystkich naszych Parafian do Sanktuarium św. Józefa na nabożeństwo i Mszę św. w intencji rodzin i życia poczętego – w najbliższy czwartek na godz. 17.00.

 

5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św., zwłaszcza dla dzieci od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Młodzież naszej Parafii, a zwłaszcza przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy do spowiedzi św. w piątek o godz. 18.00. Msza św. z udziałem młodzieży o godz. 18.30. Po Mszy św. – spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowaniaW sobotę o godz. 7.00 – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy przed Świętami.

 

6. W sobotę, 6 grudnia przypada uroczystość św. Mikołaja – Patrona naszego kościoła katedralnego i naszej Parafii. Uroczystą sumę odpustową ku czci św. Mikołaja odprawi J.E. Ks. Bp Edward Janiak w przyszłą niedzielę, 7 grudnia, o godz. 12.30. Zgromadźmy się jak najliczniej na tej odpustowej Eucharystii, którą Ksiądz Biskup odprawi w intencji całej naszej Parafii. Po Mszy św. będzie spotkanie dzieci ze „św. Mikołajem”.

 

7. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku – 9 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Mączka z parafii św. Rodziny w Kaliszu. Za tydzień porządek Mszy św. w Katedrze – tak jak w każdą niedzielę. Będzie tylko dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla przedszkolaków, młodszych dzieci oraz dzieci z klas zerowej. Zapraszamy te najmłodsze dzieci wraz z rodzicami.

 

8. Z racji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia w przyszłą niedzielę przed kościołem ustawione będzie Drzewko Dobroci i Miłości. Po każdej Mszy św. będzie można z niego zerwać papierowego aniołka, na którym napisane będzie imię oraz wiek dziecka, któremu chcielibyśmy ofiarować świąteczny upominek. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w tej charytatywnej Akcji Bożonarodzeniowej

 

9. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone wczoraj opłatki wigilijne, parafialne bombki choinkowe ze zdjęciem naszej Katedry i z nadrukiem życzeń świątecznych oraz parafialne kartki bożonarodzeniowe. Za opłatki składamy dobrowolna ofiarę. Bombka choinkowa kosztuje 10 zł. a kartka świąteczna – 50 groszy. Wszystkie pieniądze z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne w naszej Parafii, a zwłaszcza na zakup chleba, który codziennie przy Katedrze rozdajemy biednym. Jak co roku są też świece świąteczne tzw. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł. W dni powszednie parafialne bombki choinkowe, świece wigilijne, kartki świąteczne oraz opłatki będzie można nabyć pod chórem przy wejściu do Katedry oraz w kancelarii parafialnej, a po Mszach św. – w zakrystii.

 

10.  W przyszły poniedziałek, 8 grudnia, na parkingu przy sanktuarium św., Józefa będzie bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na pomoc ludziom żyjącym w Afryce. Zbiórka będzie w godz. od 6.00 do 9.30. Bliższe informacje i plakatach i ulotkach, które będą rozdawane przed kościołem.

 

11.  Po Mszy św. do nabycia dwutygodnik naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela oraz List do Pani.  Polecamy też kalendarz katolicki na nowy rok w cenie 4 zł.

 

 

 

                                                                  ks.Adam Modliński

Powitanie
Serdecznie witamy
na stronie
parafii św. Mikołaja
w Kaliszu
Wierzę w Syna Bożego
Wygenerowano w sekund: 0.04 1,087,879 unikalnych wizyt