Nawigacja
Ostatnio dodane zdjęcia

Koncert zespołu Moj...

Koncert zespołu Moj...

Koncert zespołu Moj...

Koncert zespołu Moj...
Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

16 LISTOPADA 2014 r.

 

1. Dziś gościmy w naszej Parafii Zespół Muzyki Chrześcijańskiej Moja Rodzina. Zespół tworzy jedna rodzina państwa Wiśniewskich z okolic Płocka. Są to rodzice oraz ich czterech dorosłych synów i jedna córka. Sami komponują utwory religijne, są autorami tekstów, śpiewają i grają. W naszej Katedrze zaśpiewają dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00, 11.15, 12.30 i 16.30. Podczas tych  Mszy św. powiedzą świadectwo o swojej rodzinie, a po Mszy św. o godz. 16.30 – będzie Koncert w ich wykonaniu. Będą też rozprowadzać płyty ze swoimi nagraniami. Zapraszamy do licznego udziału w tym Koncercie.

 

2. We wtorek, 18 listopada w liturgii Kościoła będziemy wspominać bł. Karolinę Kózkównę w 100-tną rocznicę Jej męczeńskiej śmierci. Bł. Karolina jest Patronkę Ruchu Czystych Serc.

 

3. W sobotę – liturgiczne wspomnienie św. Cecylii – Patronki śpiewu i muzyki sakralnej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o chórzystach i kościelnych zespołach śpiewaczych oraz o Tych, którzy te zespoły prowadzą i tworzą muzykę religijną.

 

4. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, o godz. 16.30 w naszej Katedrze będzie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej. Mszy św. przewodniczyć będzie J.E. ks. bp Łukasz Buzun – biskup pomocniczy naszej Diecezji. 

 

5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – grupa III – wtorek godz. 17.00.

 

6. Wszystkim Solenizantom składamy najlepsze życzenia Imieninowe i Urodzinowe. Niech Bóg błogosławi i ubogaca swoją Łaską. Szczęść Boże!

 

7. Po Mszy św. będzie można nabyć prasę katolicką. Polecamy dwutygodnik naszej diecezji Opiekun oraz tygodnik katolicki Niedziela. Będzie też rozprowadzany kalendarz katolicki na nowy rok w cenie 4 zł.

 

 

 

 

                                                                  ks.Adam Modliński

Powitanie
Serdecznie witamy
na stronie
parafii św. Mikołaja
w Kaliszu
Wierzę w Syna Bożego
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,040,252 unikalnych wizyt