Nawigacja
Ostatnio dodane zdjęcia

Dzień Papieski

Dzień Papieski

Dzień Papieski

Dzień Papieski
Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 5 PAŹDZIERNIKA 2014 r.

 

1. Dziś przypada 34. rocznica sakry biskupiej pierwszego Pasterza naszej Diecezji ks. Bp Stanisława Napierały. W naszej modlitwie pamiętajmy o Biskupie Kaliskim Seniorze.

 

2. Dziś o godz. 15.00 – Msza św. dla Przedszkolaków, młodszych Dzieci oraz Dzieci z zerówki. Zapraszamy te najmłodsze dzieci wraz z rodzicami i bliskimi.

 

3. Dziś na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy młodzież z klasy III gimnazjum wraz z rodzicami. Po Mszy św. będzie spotkanie rodziców i młodzieży z racji rozpoczęcia bezpośredniego przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

4. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 18.00. Dodatkowo różaniec dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

 

5. We wtorek, 7 października, obchodzimy liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu podczas nabożeństwa o godz. 17.00 dzieci z klasy III przygotowujące się do I Spowiedzi i I Komunii św. otrzymają poświęcony różaniec. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkie dzieci z klasy III oraz ich rodziców i bliskich.

 

6. W środę o godz. 18.30 – Msza św. ku czci św. o. Pio i uczczenie Jego relikwii. W sobotę czciciele ojca Pio udają się na Diecezjalne Spotkanie do Wołczyna. Chętni mogą jeszcze zapisywać się w kancelarii parafialnej.

 

7. Zapraszamy na uroczysty Koncert ku czci św. Jana Pawła II pt. Santo, który w przyszłą niedzielę 12 października, w Dzień Papieski, odbędzie się w naszej Katedrze. Koncert będzie poprzedzony Mszą św. o godz. 16.30, podczas której Pasterz naszej Diecezji J.E. ks. bp Edward Janiak poświęci witraż oraz obraz z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Koncert wykona Zespół Muzyki Sakralnej Lumen, Chór Szkół Nazaretańskich z Kalisza oraz połączone chóry z Poznania i Tarnowa Podgórnego. Razem zaśpiewa i zagra ponad 70 wykonawców. Gościem Koncertu będzie słynny polski wokalista Janusz Szrom. W przyszłą niedzielę zgromadźmy się więc jak najliczniej na Mszy św. o godz. 16.30 i na tym Uroczystym Koncercie, który rozpocznie się około godz. 17.30, aby uczcić św. Jana Pawła II w roku Jego kanonizacji. Przypomnę, że św. Jan Paweł II modlił się w naszej Katedrze 4 czerwca 1997 r. Witraż z wizerunkiem Świętego Papieża ufundował ks. prałat Andrzej Gaweł – były długoletni Proboszcz naszej Parafii.

 

8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przed kościołem będą zbierane ofiary na Fundusz Papieski wspierający zdolną młodzież, ale pochodzącą z biedniejszych rodzin.

 

9. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, grupa I, wtorek g. 19.00.

 

10. Organizujemy autokarowa pielgrzymkę do Lichenia i Świnic Warckich, miejsca urodzenia św. S. Faustyny. Termin: czwartek, 16 października. Koszt 30 zł. Zapisy w kancelarii.

 

11. Za tydzień, w druga niedzielę miesiąca, ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone będą na inwestycje materialne w Parafii.

 

12. Wszystkim Solenizantom, którzy w rozpoczynającym się tygodniu będą obchodzić dzień swoich Imienin lub Urodzin życzymy obfitości Bożej Łaski i Jego Błogosławieństwa.

 

13. Polecamy prasę katolicką. Po Mszy św. do nabycia Opiekun oraz Niedziela. Jest też nasz diecezjalny kalendarz katolicki na 2015 r. w cenie 4 zł.

 

 

                                                                      ks.Adam Modliński

Powitanie
Serdecznie witamy
na stronie
parafii św. Mikołaja
w Kaliszu
Wierzę w Syna Bożego
Wygenerowano w sekund: 0.02 967,641 unikalnych wizyt