Nawigacja
Ostatnio dodane zdjęcia

Uroczyste powitanie ...

Uroczyste powitanie ...

Uroczyste powitanie ...

Uroczyste powitanie ...
Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 28 WRZEŚNIA 2014 r.

 

1. Dziś na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci z klasy III oraz ich Rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z racji przygotowaniach tych dzieci do I Spowiedzi i I Komunii św.  

 

2. Dziś Mszą św. o godz. 18.30 – rozpoczną się w naszym kościele nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych i zakończą się w przyszłą niedzielę. Spotkania będą codziennie o godz. 18.30.   

 

3. W środę rozpoczyna się październik – miesiąc różańca św. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 18.00. Dodatkowo różaniec dla dzieci - o godz. 17.00. Dzieci otrzymają specjalne książeczki, do których będą wklejały obrazki otrzymane podczas nabożeństw różańcowych. Zapraszamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach maryjnych.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zachęcamy do udziału w Mszy św. w intencji rodzin i życia poczętego w sanktuarium św. Józefa. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św., zwłaszcza dla dzieci, będzie od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci połączona z różańcem – o godz. 17.00. Młodzież zapraszamy do spowiedzi św. w piątek od godz. 18.00. Przypominamy o tym zwłaszcza młodzieży z klasy III gimnazjum, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. O godz. 18.30 – Msza św. i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę o godz. 7.00 – Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 

5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00.

 

6. Wszystkich przedszkolaków oraz dzieci z zerówki razem z rodzicami i bliskimi zapraszamy na Mszę św., którą odprawimy specjalnie dla naszych najmłodszych Parafian, w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Po Mszy św. każde dziecko otrzyma specjalne błogosławieństwo.

 

7. Młodzież klas III gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz ich Rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. będzie spotkanie Rodziców tej młodzieży.

 

8. Już dzisiaj zapraszamy na uroczysty Koncert ku czci św. Jana Pawła II pt. Santo, który w Dzień Papieski, za dwa tygodnie w niedziele 12 października, odbędzie się w naszej Katedrze. Koncert będzie poprzedzony Mszą św. o godz. 16.30, podczas której zostanie poświęcony witraż z postacią św. Jana Pawła II oraz duży Obraz naszego Papieża. Koncert wykona Zespół Muzyki Sakralnej Lumen oraz połączone chóry z Poznania i Tarnowa Podgórnego. Wystąpi również Chór Szkół Nazaretańskich z Kalisza. Razem zaśpiewa i zagra ponad 70 wykonawców. Gościem Koncertu będzie słynny polski wokalista Janusz Szrom.               

 

9. Szczęść Boże wszystkim Drogim Solenizantom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje Imieniny, Urodziny lub Rocznicę zawarcia małżeństwa.

 

10. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer Opiekuna oraz Niedziela. Można też nabyć  kalendarz katolicki na 2015 r. w cenie 4 zł.

 

                                                                      ks.Adam Modliński

Powitanie
Serdecznie witamy
na stronie
parafii św. Mikołaja
w Kaliszu
Wierzę w Syna Bożego
Wygenerowano w sekund: 0.02 922,994 unikalnych wizyt