Aktualności

26.04.2015 Tydzień modlitw o powołania

Dzień Modlitw o Powołania, obchodzony co roku w IV Niedzielę Wielkanocną, to inicjatywa Pawła VI, który postanowił, że jedna z niedziel okresu wielkanocnego będzie przeznaczona na modlitwę o powołania do stanu kapłańskiego i życia zakonnego. Była to odpowiedź papieża na utrzymujący się, a nawet pogłębiający się już wówczas kryzys w Kościele, którego jednym z najjaskrawszych i najboleśniejszych przejawów był spadek powołań, i to zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.
W 2015 roku Dzień Modlitw o Powołania odbywa się po raz pięćdziesiąty drugi - tym razem pod hasłem "Wyjście - fundamentalne doświadczenie powołania".

Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie, by nie zabrakło tych, którzy oddadzą swe życia w ręce Jezusa. W naszej Parafii każdego dnia na zakończenie Adoracji o godzinie 18. 30. będziemy wołać do Boga o nowe powołania. Zapraszamy.

26.04.2015 Ustanowienie nowych lektorów

Posługa lektora jest zaszczytem, ponieważ to sam Chrystus wybiera tych, którzy mają głosić Jego słowo. W naszej Katedrze do posługi tej zostało dopuszczonych trzynaście osób, w tym jedna Siostra zakonna. Radujemy się z tego, że wielu młodych ludzi wyraża gotowość pięknego czytania Słowa Boga.
Zapraszamy do galerii.

20.04.2015 Nowi Ministranci w Katedrze

Do grona Służby Liturgicznej w naszej Parafii przyjętych zostało 11 chłopców. Słowa błogosławieństwa i poświęcenia szat liturgicznych wypowiedział Ks. Prałat Adam Modliński - Proboszcz Parafii. Ministranci ślubowali wierność swojej służbie, zaangażowanie i pragnienie bycia przykładem dla innych. Otrzymali czerwone sutanelle i białe komże, jako znak pragnienia posiadania czystych serc. Życzymy nowym ministrantom wielu darów Jezusa i dziękujemy rodzicom za zaufanie i zaangażowanie. Króluj nam Chryste!

Najnowsze zdjęcia