Nawigacja
Ostatnio dodane zdjęcia

Wieczór Uwielbienia

Wieczór Uwielbienia

Wieczór Uwielbienia

Wieczór Uwielbienia
Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU – 1 MARCA 2015 r.

 

1. Dziś o godz. 15.00 – dodatkowa Msza św. dla przedszkolaków i dzieci z zerówki. Zapraszamy te najmłodsze dzieci wraz z rodzicami i bliskimi!

 

2. Dzieci z klasy III wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. będzie comiesięczne spotkania z racji przygotowania tych dzieci do I spowiedzi i I Komunii św.

 

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale – dziś o godz. 16.00. Po nabożeństwie – Msza św. popołudniowa. Droga Krzyżowa w  piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży oraz wszystkich Parafian o godz. 18.00.

 

4. W tym tygodniu w I czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.30 – nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Msza św. połączona z Drogą Krzyżową dla wszystkich dzieci o godz. 17.00. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – o godz. 18.30. Po Mszy św. – jak w każdy I piątek miesiąca – nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego będziemy modlić się za chorych i cierpiących. Okazja do spowiedzi dla młodzieży – w piątek pół godziny przed Droga Krzyżową, tzn. od godz. 17.30 Zapraszamy!

 

5. W sobotę o godz. 18.00 rozpocznie się modlitewne oczekiwanie na rozpoczęcie nawiedzenia naszej Parafii i naszego Miasta przez św. Michała Archanioła w znaku Figury z Groty Objawień z Monte s’ Angelo we Włoszech. Po wprowadzeniu figury do Katedry o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. bp Edwarda Janiaka, Arcypasterza naszej Diecezji. Zapraszamy wszystkich Parafian oraz mieszkańców naszego Miasta i okolic do uczestnictwa w tej historycznej uroczystości wprowadzenia figury św. Michała do naszej Katedry. Tą Mszą św. rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii. Młodzież naszej parafii i całego Miasta zapraszamy na modlitewne czuwanie przy figurze św. Michała w sobotę o godz. 20.00. Będzie to kolejne spotkanie w ramach przygotowania młodych miasta Kalisza do Światowych Dni Młodzieży.

 

6. W czwartek o godz. 17.00 w Sanktuarium św. Józefa – nabożeństwo i Msza św. w intencji rodzin i obrony życia.

 

7. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych będą w naszym kościele w dniach od 15 do 22 marca o godz. 18.30.

 

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje Imieniny lub Urodziny życzymy wielu Bożych Łask oraz opieki Maryi i Świętych Patronów. Szczęść Boże!

 

9. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer Opiekuna, w którym m.in. artykuł o św. Michale napisany przez naszego ks. Łukasza. Jest tygodnik katolicki Niedziela oraz List do Pani.

 

     ks. Adam Modliński 

 

Szkaplerz św. Michała Archanioła
I NAZWA I CEL
Szkaplerz św. Michała Archanioła jest zewnętrznym znakiem przynależności do Rodziny Michalickiej, a osoby go przyjmujące są wezwane do ofiarnej służby Chrystusowi i Jego Kościołowi, zgodnie z duchem Zgromadzeń św. Michała Archanioła, zawartych w hasłach „Któż jak Bóg” i „Powściągliwość i Praca”.
Celem przyjęcia Szkaplerza jest oddawanie czci św. Michałowi Archaniołowi, aby za jego szczególną pomocą uzyskać:
1.    Wolność, obronę i rozwój Kościoła Świętego;
2.    Łaskę dobrej spowiedzi dla siebie i innych, siłę w walce z nałogami i wadami, obronę przed herezjami, błędami i fałszywymi naukami; ustanie przekleństw, bluźnierstw i zgorszeń oraz nawrócenie wszystkich grzeszników;
3.    Ducha łagodności i pokory serca oraz wzrost wiary, nadziei i miłości;
4.    Utwierdzenie Królestwa Bożego w świecie przez potężne orędownictwo Matki Bożej Królowej Aniołów i świętych Aniołów;
5.    Wybawienie dusz z czyśćca przez modlitwę i uzyskiwanie odpustów;
6.    Łaskę dobrej i świątobliwej śmierci.
II MOTYWY
Kościół od dawna pośród Aniołów w sposób szczególny czci św. Michała Archanioła ponieważ widzi w nim Stróża Kościoła i zwycięzcę złych duchów, które zbuntowały się przeciwko Bogu. Dlatego postrzega go jako wielkiego Obrońcę przed wszelkimi atakami upadłych duchów. Motywy, które skłaniają osoby do przyjęcia Szkaplerza w zewnętrznej formie mają przypominać, że doświadczają one skutecznej pomocy tego potężnego Obrońcy, odkrywając w sobie majestat, dobroć i miłość Boga oraz, że nie ma większej wartości, ani innego równie wielkiego dobra poza Bogiem – Stwórcą i Panem wszystkiego co żyje (por. Benedykt XVI, List do Michalitów).
III OBOWIĄZKI
Do obowiązków przyjmujących Szkaplerz należy:
1.    Stać dobrowolnie pod sztandarem chwalebnego św. Michała Archanioła, poprzez żywe i gorliwe wypełnianie zobowiązań wypływających z przyjęcia sakramentu Chrztu
2.    Brać czynny udział w walce św. Michała Archanioła, jaką toczy On ze złymi duchami poprzez realizację zobowiązań wypływających z przyjęcia sakramentu Bierzmowania;
3.    Gorliwie korzystać z sakramentu Pojednania oraz angażować się w utrwalanie Królestwa Bożego w duszach ludzkich;
4.    Codziennie odmawiać modlitwę do św. Michała Archanioła napisaną przez papieża Leona XIII.
IV UDZIAŁ W DOBRACH DUCHOWYCH
Po odpowiednim przygotowaniu Szkaplerz św. Michała Archanioła może przyjąć każdy katolik.Osoby przyjmujące Szkaplerz mają udział w dobrach duchowych Zgromadzeń św. Michała Archanioła.
V UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA
Osoby noszące Szkaplerz św. Michała Archanioła, pielęgnując duchową łączność z Michalickimi Zgromadzeniami, w szczególny sposób obchodzą uroczystości i święta: Błogosławionego Bronisława Markiewicza, Założyciela (30 I); Objawienie św. Michała Archanioła na Górze Gargano (8 V);Świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafał (Uroczystość patronalna Zgromadzeń – 29 IX); Świętych Aniołów Stróżów (2 X).Powitanie
Serdecznie witamy
na stronie
parafii św. Mikołaja
w Kaliszu
Wierzę w Syna Bożego
Wygenerowano w sekund: 0.15 1,175,455 unikalnych wizyt