Nawigacja
Ostatnio dodane zdjęcia

Msza św. w intencji...

Msza św. w intencji...

Msza św. w intencji...

Msza św. w intencji...
Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 20 LIPCA 2014 r.

 

 

 

1. Dziś po Mszy św. o godz. 18.30 – Koncert Muzyki Organowej.

 

2. W środę o godz.  21.00Apel Jasnogórski z racji wspomnienia dnia Nawiedzenia naszej Parafii przez Maryję w znaku Obrazu.  Zapraszamy do licznego udziału w tej comiesięcznej modlitwie maryjnej.

 
3. W przyszła niedzielę o godz. 10.00 – Msza św. w intencji Kierowców i Mechaników Samochodowych –  z racji wspomnienia Św. Krzysztofa. Po Mszy św. uroczysta procesja z poświęceniem pojazdów. Serdecznie zapraszamy kierowców i mechaników oraz poczty sztandarowe do udziału w tej uroczystości. Pojazdy będziemy poświęcać także po innych Mszach św. na ul. Kanonickiej, przy głównym wejściu do Katedry. Ofiary składane przy tej okazji będą częściowo przeznaczone na zakup samochodów w krajach, w których pracują polscy misjonarze.

 

4. Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy  królestwo niebieskie. To hasło tegorocznej 377 Kaliskiej, 23 Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy do grupy Katedralnej – Pomarańczowej w kancelarii parafialnej w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00, a  od 1 sierpnia – w salce parafialnej przy plebani w godzinach od 16.00 do 18.00. Koszty związane z udziałem w pielgrzymce – 70 zł.

 

5. Organizujemy autokarowy wyjazd na Jasna Górę na uroczystość konsekracji nowego Biskupa Pomocniczego naszej Diecezji o. Łukasza Buzuna, która odbędzie się w sobotę – 16 sierpnia. Zapisy w kancelarii. Oplata za przejazd autobusem – 30 zł. od osoby.

 

6. Składamy Najlepsze Życzenia wszystkim Solenizantom i Jubilatom. Niech Bóg ogarnie Was swoja Miłością, błogosławi, prowadzi w wspomaga każdego dnia.

 
7. Zachęcamy do kupienia nowego numeru naszego diecezjalnego  dwutygodnika Opiekun oraz tygodnika katolickiego Niedziela. Polecamy także miesięcznik adresowany do kobiet katolickich List do Pani.

                                                                      ks.Adam Modliński

Powitanie
Serdecznie witamy
na stronie
parafii św. Mikołaja
w Kaliszu
Wierzę w Syna Bożego
Wygenerowano w sekund: 0.02 795,056 unikalnych wizyt