Nawigacja
Ostatnio dodane zdjęcia

Uroczyste powitanie ...

Uroczyste powitanie ...

Uroczyste powitanie ...

Uroczyste powitanie ...
Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 7 WRZEŚNIA 2014 r.

 

 


 
1. Dziś o godz. 15.00 – Msza św. dla przedszkolaków, młodszych dzieci oraz dzieci z klasy zerowej. Na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci z klasy I wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. poświęcimy tym dzieciom tornistry i przybory szkolne, a po Mszy św. każde dziecko otrzyma specjalne błogosławieństwo. Ostatnia Eucharystia w każdą niedziele o godz. 20.30.

 
2. Odpowiadając na apel Biskupów Polskich dziś po Mszy św. przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Iraku, Syrii i Palestynie.

 
3. Jutro – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Święto Matki Bożej Siewnej. Msze św. w Katedrze o godz. 6.30, 7.00 i 18.30. Zapraszamy do udziału we Eucharystii w to Maryje Święto.

 
4. Msza św. ku czci św. o. Pio będzie odprawiona w środę o godz. 18.30. Po Mszy św. – uczczenie Relikwii tego Świętego Stygmatyka.

 
5. W piątek, 12 września, w liturgiczne wspomnienie Imienia Maryi, przypada Druga Rocznica Ingresu Biskupa Kaliskiego do Katedry. Z tej racji w najbliższy piątek o godz. 18.30 J.E. Ks. Bp Edward Janiak odprawi w naszym kościele katedralnym dziękczynną Eucharystię podczas której zostanie uroczyście powitany nowy Biskup Pomocniczy naszej Diecezji J.E. ks. bp Łukasz Buzun OSPPE. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w tej Mszy św. i prosimy o modlitwę za Pasterzy naszej Diecezji.  

 
6. W sobotę, 13 września zapraszamy na Msze św. o godz. 18.30, po której odprawimy nabożeństwo fatimskie połączone z procesją maryjną.

 
7. W sobotę o godz. 11.00 – Msza św., podczas której osoby dorosłe naszej diecezji, wcześniej przygotowane, przystąpią do sakramentu bierzmowania.

 
8. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 – Msza św. w intencji Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. Adama Asnyka oraz w intencji całej społeczności szkolnej Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 
9. W przyszła niedzielę, w Święto Podwyższenia Krzyża, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego k. Ostrzeszowa. Na to spotkanie organizujemy wyjazd autokarem. Do udziału zachęcamy wszystkich Parafian, a zwłaszcza tych, którzy uczestniczyli w Pieszej Pielgrzymce Kaliskiej na Jasna Górę. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wyjazd w niedziele o godz. 12.15.

 
10. Spotkanie wszystkich ministrantów, lektorów oraz chłopców, którzy chcieliby być ministrantami będzie w poniedziałek o godz. 17.00

 
11. W przyszła niedzielę, drugą w tym miesiącu, ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone będą na inwestycje materialne w naszej Parafii.

 
12. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicka. Polecamy tygodnik katolicki Niedziela oraz miesięcznik adresowany do kobiet katolickich List do Pani. jest też kalendarz diecezjalny na rok 2015.

                                                                      ks.Adam Modliński

Powitanie
Serdecznie witamy
na stronie
parafii św. Mikołaja
w Kaliszu
Wierzę w Syna Bożego
Wygenerowano w sekund: 0.02 898,382 unikalnych wizyt