OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIII Niedziela okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 MARZEC 2017 r.

 

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla wszystkich Parafian - o godz. 18.00; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnymw każdą niedzielę o godz. 18.00.
 2. Jutro przypada liturgiczna Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P. Msze św. w Katedrze o godz. 6.30, 7.00 i 18.30. Zapraszamy do udziału w Mszy św. Suma odpustowa w Sanktuarium św. Józefa – dziś o godz. 12.30. 
 3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30 – nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Intencje, które chcemy polecić Bogu przez Jego wstawiennictwo prosimy napisać na kartce i włożyć do skrzynki pod chórem.
 4. W czwartek o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski, jak każdego 23 dnia miesiąca.
 5. W sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada 25-ta rocznica powstania Diecezji Kaliskiej i podniesienia naszego kościoła parafialnego do godności Katedry. W nawiązaniu do Listu Pasterskiego Księdza Biskupa, serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Mszy św. dziękczynnej, która zostanie odprawiona w naszym kościele katedralnym w sobotę o godz. 17.00. Zapraszamy grupy duszpasterskie, wszystkich Parafian oraz mieszkańców Kalisza. W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 18.30.
 6. Rekolekcje dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 12 będą w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę w następującym porządku: dzieci z klasy „0”, I i II – o godz. 11.30; dzieci z klasy III i IV – godz. 10.00; dzieci z klasy V i VI – o godz. 8.30. Prosimy, aby Rodzice zainteresowali się udziałem swoich dzieci w rekolekcjach.
 7. W sobotę odbędzie się doroczna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium św. Józefa. Początek – godz. 11.00, a Msza św. w intencji wszystkich kobiet o godz. 12.00. Zapraszamy i zachęcamy Panie z naszej Parafii do udziału w tej Pielgrzymce.
 8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – klasa III gimnazjum – poniedziałek godz. 19.00.
 9. Spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio – w środę po Mszy św. o godz. 18.30.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje materialne w naszej Parafii, a ostatnio na renowacje posadzki w naszym kościele. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu pomogli sprzątać Katedrę po zakończeniu renowacji posadzki.
 11. Po Mszy św. przed kościołem można złożyć ofiarę na pomoc Polskim misjonarzom.
 12. Pozdrawiamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje Imieniny lub Urodziny. Niech wszystkich Solenizantów i Jubilatów Bóg darzy swoją łaską i błogosławieństwem. Szczęść Boże!
 13. Polecamy prasę katolicką. Jest dwutygodnik naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela oraz miesięcznik adresowany do kobiet katolickich List do Pani.