OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 13 PAŹDZIERNIKA 2019 r.

 

 1. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które w Katedrze odprawiamy codziennie o godz. 18.00. Dodatkowo różaniec dla dzieci będzie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zachęcamy też modlitwy różańcowej w rodzinach.
   

 2. Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: “Wstańcie, chodźcie (por. Mk 14,42). W naszym kościele katedralnym po Mszy św. o godz. 16.30 będzie przedstawiony program słowno – muzyczny pt. Gaude Mater Polonia nawiązujący do I Pielgrzymki Ojca św. Jana Pawła II do Polski. Po tym programie odmawiając różaniec przejdziemy w procesji do figury św. Jana Pawła II na Plac św. Józefa. Zapraszamy! Tradycyjnie dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na Papieski Fundusz Stypendialny, z którego co roku fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z biedniejszych rodzin z naszej Diecezji.

   

 3. Dziś po Mszy św. uczcimy relikwie św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy przy obrazie naszego Świętego Papieża oraz przy wiernej kopii Krzyża Jana Pawła II z Wielkiego Piątku 2005 r. w bocznej nawie katedry. Tam też można zapalić świeczkę wotywną.

 

 1. Dziś nabożeństwo fatimskie będzie po Mszy św. o godz. 16.30 połączone z procesją do Figury św. Jana Pawła II.

 

 1. W piątek młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klasy VII i VIII pojedzie na spotkanie młodzieży naszej diecezji do Mikorzyna. Wyjazd z przystanku na ul. Parczewskiego o godz. 18.20. Prosimy aby rodzice dziś w zakrystii oddali wypełnione formularze zgody na ten wyjazd. Na tych formularzach umieszczone są szczegóły dotyczące tego wyjazdu.

 

 1. Autokar z Pielgrzymami do Warszawy i Niepokalanowa odjedzie w sobotę o godz. 6.00 z przystanku na ul. Parczewskiego.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszony, czas szczególnej modlitwy i pamięci o Zmarłych. Wypominki roczne z prośbą o modlitwę w każdą niedzielę można zamawiać w kancelarii parafialnej. Na bocznych ołtarzach wyłożone są specjalne kartki, na które można wpisać imiona i nazwiska swoich bliskich Zmarłych z prośbą o modlitwę na różańcu w pierwszych ośmiu dniach listopada.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.15 Msza św. za śp. Marię Szymanowską, znaną nauczycielkę szkół kaliskich. Zapraszamy.

   

 2. Wszystkim, którzy w rozpoczynającym się tygodniu będą świętować dzień Imienin, Urodzin lub Rocznicę zawarcia sakramentalnego małżeństwa, składamy Najlepsze Życzenia. Niech Bóg błogosławi, obficie darzy Swoją łaską, a Maryja, Królowa Różańca św. niech otacza płaszczem Swojej opieki. Szczęść Boże! Dzisiaj dzień Imienin Arcypasterza Diecezji kaliskiej J. E. ks. Bp Edwarda Janiaka, a w piątek – J. E. ks. Bp Łukasza Buzuna. Pamiętajmy w modlitwie o Księżach Biskupach dziękując Bogu za ich pasterską i ojcowską posługę pośród nas.. W piątek dzień imienin ks. Łukasza – wikariusza naszej Parafii. Z tej racji w przyszłą niedzielę o godz. 8.30 – Msza św. W intencji Solenizanta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 3. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką. Polecamy dwutygodnik naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznik List do Pani. Jest też kalendarz diecezjalny na rok 2020 w cenie 5 zł.