OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 11 LISTOPAD 2018 r.

 

  1. Dzisiaj świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Dzisiaj o godz. 11.15 – uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Po każdej Mszy św. podczas nabożeństwa eucharystycznego śpiewamy dziękczynne Te Deum za dar wolnej i niepodległej Ojczyzny, która jest naszą matką i naszym domem oraz zawierzamy jej przyszłość prosząc Boga o błogosławieństwo przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski.

 

  1. W najbliższy wtorek, 13 listopada, po Mszy św. o godz. 18.30 – nabożeństwo fatimskie.

 

  1. W każdy poniedziałek po godz. 16.00 przedstawiciele Akcji Katolickiej zapowiadają i ustalają termin Nawiedzenia poszczególnych rodzin naszej parafii przez Maryję w znaku Obrazu Jasnogórskiego. Aktualnie Matka Boża nawiedza rodziny mieszkające przy ul. Chopina, a w następnej kolejności nawiedzi rodziny mieszkające przy ul. Złotej. Zachęcamy rodziny do przyjęcia Obrazu Matki Bożej. W każdą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18.30 modlimy się w intencji rodzin, które w najbliższym tygodniu przyjmują do swojego domu Maryję w znaku Obrazu.

 

  1. Dzieci z klasy III oraz ich rodziców w przyszłą niedziele zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. będzie comiesięczne spotkanie z racji przygotowania tych dzieci do I Spowiedzi i I Komunii św.

 

  1. Spotkanie ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby być ministrantami będzie w sobotę o godz. 9.00 w sali obok kancelarii parafialnej.

 

  1. W najbliższą sobotę o godz. 15.00 w kościele księży jezuitów rozpocznie się kolejne spotkanie formacyjne członków Apostolstwa Margaretka z terenu naszej diecezji.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje materialne w Parafii.

 

  1. Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu będą świętować dzień swoich Imienin, Urodzin lub rocznice zawarcia małżeństwa. Nich Bóg obdarzy Was Łaską i Błogosławieństwem, a Maryja otoczy płaszczem swojej Opieki. W poniedziałek przypada dzień Imienin ks. Witolda – Wikariusza naszej Parafii. Msza św. w intencji Solenizanta będzie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii i do modlitwy w intencji ks. Witolda oraz za kapłanów pracujących w naszej Parafii.

 

  1. Polecamy prasę katolicka. Jest dwutygodnik naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela oraz Gość Niedzielny. Polecamy też kalendarz katolicki na nowy rok. Cena kalendarza – 5 zł. Kupując kalendarz wspomagamy materialnie nasze Wyższe Seminarium Duchowne.