OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 maja 2017 r.

 

 1. Dziś i wczoraj 111 dzieci z klasy III przystąpiło do I Komunii św. Te dzieci oraz ich rodziców polecamy modlitwie wiernych. W tym tygodniu dzieci te wraz z rodzicami i bliskimi będą uczestniczyły w nabożeństwie majowym o godz. 18.00 oraz Mszy św., podczas której będziemy dziękować za dar Eucharystii. Z tej okazji rodzice razem ze swoimi dziećmi ofiarowali do naszego kościoła Figurę Matki Bożej Fatimskiej, świece ołtarzowe, albę oraz osiem stół kapłańskich. Dziękuję też za piękną dekorację świątyni i za posprzątanie kościoła na uroczystość I Komunii św. W najbliższy czwartek dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami udają się w pielgrzymce na Jasną Górę. Zapraszamy też innych wiernych do włączenia się w to pielgrzymowanie do Matki Bożej. Zapisy dziś po Mszy św. w zakrystii oraz w poniedziałek w kancelarii parafialnej.
 2.  
 3. W poniedziałek o godz. 18.30 – Msza św. ku czci św. Michała Archanioła i  nabożeństwo eucharystyczne z prośbą o uwolnienie z nałogów oraz innych zniewoleń. Intencje, które chcemy polecić Bogu przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła prosimy napisać na kartce i włożyć do skrzynki pod chórem.
 4.  
 5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 16.30 dzieci z klasy IV wraz ze swoimi rodzicami będą dziękowały Bogu za dar Eucharystii z racji Rocznicy I Komunii św. Dzieci te zapraszamy na spotkanie we wtorek, środę o godz. 16.00. Spowiedź dla dzieci z klasy IV ich rodziców, chrzestnych, rodzeństwa oraz krewnych – w sobotę o godz. 16.00.
 6.  
 7. Spotkanie młodych, którzy 31 maja przystąpią do sakramentu bierzmowania  będzie w czwartek i piątek o godz. 17.00. Rodziców tej młodzieży w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30. Po Mszy św. będzie spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania.
 8.  
 9. Wszystkich, którzy w  rozpoczynającym się tygodniu będą świętować dzień Imienin, Urodzin lub Rocznicę zawarcia małżeństwa niech Bóg obdarzy swoją Łaską i Błogosławieństwem, a Maryja niech umacnia swoim wstawiennictwem. Szczęść Boże Solenizantom i Jubilatom!
 10.  
 11. We wtorek dzień imienin ks. prałata Andrzeja Gawła – proboszcza seniora naszej parafii. W tym dniu o godz. 18.30 odprawimy Mszę św. w intencji  Solenizanta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12.  
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na inwestycje materialne w Parafii.
 14.  
 15. Po Mszy św. można nabyć dwutygodnik naszej diecezji Opiekun. Jest też tygodnik katolickie Niedziela oraz majowy numer miesięcznika List do P