OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2019

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 MARZEC 2019 r.

 

  1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla wszystkich Parafian - o godz. 18.00; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnymw każdą niedzielę o godz. 18.00. Po nabożeństwie – Msza św.

 

  1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Dziś porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W poniedziałek i we wtorek Msze św. z naukami rekolekcyjnymi odprawimy o godz. 10.00 i 18.30, a o godz. 15.00 – w Godzinie Bożego Miłosierdzia, odmówimy Koronkę. Jutro po Mszy św. o godz. 18.30 – nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośbą o uwolnienie z nałogów. Kartki z intencjami prosimy włożyć do skrzynki wystawionej pod chórem. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. We wtorek o godz. 18.00 – różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas rekolekcji okazja do spowiedzi św. będzie pół godziny przed każdą Mszą św. oraz podczas Mszy św. Myślą przewodnią tegorocznych rekolekcji są słowa modlitwy Ojca św. Jana Pawła II, które wypowiedział 40 lat temu 2 czerwca 1979 r. w Warszawie: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Rekolekcje poprowadzi ks. kan. Andrzej Klimek – redaktor dwutygodnika Opiekun i Proboszcz parafii w Liskowie. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych.

 

  1. We wtorek – 19 marca – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.30. Suma odpustowa w naszym Narodowym Sanktuarium św. Józefa o godz. 12.00. Zachęcamy do udziału we Mszy św. w Uroczystość św. Józefa, która w tym roku wpisuje w nasze rekolekcje wielkopostne.

 

  1. W sobotę, jak każdego 23 dnia miesiąca, o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

 

  1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – klasa VIII ze Szkoły Podstawowej nr 12 – będzie we wtorek o godz. 17.00.

 

  1. Dziś wspieramy polskich misjonarzy modlitwą oraz ofiarą, którą będzie można złożyć do puszki po każdej Mszy św. Ponad 2 tysiące misjonarzy z Polski pracuje w 100 krajach na wszystkich kontynentach świata. Są to księża diecezjalni, zakonnicy, siostry zakonne i osób świeckie.

 

  1. Wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętować dzień Imienin lub dzień Urodzin niech Bóg obdarzy Swoją Łaską, niech prowadzi i umacnia w wierze, miłości i nadziei, a Maryja otacza płaszczem Swojej Opieki. Szczęść Boże!

 

  1. Polecamy prasę katolicką. Jest dwutygodnik naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela oraz Gość Niedzielny.