OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 23 kwietnia 2017 r.

 

 1. Dziś w Święto Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy św. można uczcić relikwie św. s. Faustyny - Apostołki Bożego Miłosierdzia. Są to relikwie I stopnia ex ossibus, które rok temu przyjęliśmy do naszego kościoła. O godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2.  
 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. przed kościołem można złożyć ofiarę na pomoc poszkodowanym podczas wojny w Syrii.
 4.  
 5. Dzieci z klasy III i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. - spotkanie z racji przygotowanie tych dzieci do I spowiedzi i I Komunii św.
 6.  
 7. W poniedziałek o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. W roku 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Aktualnie obraz Matki Bożej nawiedza rodziny mieszkające przy ul. Targowej.
 8.  
 9. W środę o godz. 18.30 – nabożeństwo i Msza św. ku czci św. Jana Pawła II. Intencje, które chcemy polecić Bogu przez wstawiennictwo św. Papieża prosimy napisać na kartce i włożyć do skrzynki pod chórem.
 10.  
 11. Spotkanie Grupy Modlitewnej św. o. Pio – w środę po Mszy św. o godz. 18.30.
 12.  
 13. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – klasa IIIgimnazjum – środa godz. 19.00.
 14.  
 15. W piątek i w sobotę w Sanktuarium św. Józefa odbędą się uroczystości Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Program – na plakacie wywieszonym w kruchcie Katedry.
 16.  
 17. Diecezjalny Duszpasterz Par Niesakramentalnych zaprasza na Mszę św. i spotkanie do Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego, ul. Stawiszyńska 2 w Kaliszu, w Niedzielę 30 kwietnia 2017 r. na godz. 16.00.
 18.  
 19. Wszystkim, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą Imieniny, Urodziny lub Rocznicę zawarcia sakramentalnego małżeństwa życzymy obfitości darów Jezusa Zmartwychwstałego oraz Opieki Maryi i Świętych Patronów. Szczęść Boże! We wtorek Imieniny będzie obchodził ks. Marek – wikariusz naszej parafii. Z tej racji w poniedziałek o godz. 18.30 – Msza św. w intencji Solenizanta. Osobę i posługę kapłańską ks. Marka polecamy modlitwie wiernych.
 20.  
 21. Po Mszy św. można nabyć dwutygodnik nasze Diecezji Opiekunoraz tygodnik katolicki Niedziela.