OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 16 CZERWIEC 2019 r.

 

 1. Dziś w III niedzielę miesiąca o godz. 18.15 – zaśpiewamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i tak jak codziennie w czerwcu, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy o godz. 18.15.

 

 1. W poniedziałek o godz. 18.30 – Msza św. ku czci św. Michała Archanioła, a po Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne z prośbą o uwolnienie z nałogów. Intencje, które chcemy polecić Bogu przez wstawiennictwo św. Michała prosimy napisać na kartce i włożyć do skrzynki pod chórem.

 

 1. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w Katedrze o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.30 i 20.30. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy rozpocznie się w katedrze o godz. 10.30 i przejdzie ulicami: Kanonicką, Zamkową, pl. św. Jana Pawła II, pl. św. Józefa, ul. Kolegialną, Sukienniczą, al. Wolności, ul Śródmiejską na Główny Rynek, gdzie przy czwartym ołtarzu zostanie odprawiona Msza św. Na trasie procesji udekorujmy domy i okna mieszkań flagami i emblematami religijnymi. Zapraszamy do licznego udziału w tej procesji wszystkich Parafian oraz mieszkańców naszego miasta. Niech to będzie nasze publiczne wyznanie wiary w prawdziwą i rzeczywistą obecność Jezusa w Najświętszej Eucharystii. Zapraszamy asystę, służbę liturgiczną, rzemiosło, poczty sztandarowe, straż rzymską oraz dziewczynki do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek będzie we wtorek i w środę o godz. 17.00. W Oktawie Bożego Ciała Msza św. z procesją eucharystyczną wokół Katedry – o godz. 18.30.

 

 1. Przedstawiciele wolontariatu misyjnego wyrażają wdzięczność za złożone tydzień temu ofiary. Dołączmy się do tych podziękowań i prosimy o modlitwę za tych młodych, którzy w tym tygodniu udają się do Boliwii.

 

 1. Wszystkich, którzy w rozpoczynającym się tygodniu będą świętować dzień Imienin, Urodzin lub Rocznicę zawarcia małżeństwa niech Bóg obdarzy swoją Łaską i Błogosławieństwem. Szczęść Boże Solenizantom i Jubilatom!

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na inwestycje materialne w naszej parafii.

 

 1. Po Mszy św. można nabyć nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun. Jest też tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny.

 

 1. Komunikat Biskupa Kaliskiego – zaproszenie do Krotoszyna.

   

 2. Chętni, którzy chcieliby uczestniczyć w Mszy św. odprawionej w nowej Bazylice św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie, prosimy zgłosili się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.