OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU – 1 grudnia 2019 r.

 

  1. Dzieci z klasy III oraz ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. będzie comiesięczne spotkanie z racji przygotowania dzieci do sakramentu pojednania i eucharystii.

 

  1. W liturgicznym okresie Adwentu odprawiamy Msze św. ku czci Matki Bożej – Roraty. Msza św. roratniaw każdy dzień powszedni o godz. 6.30. Dodatkowo roraty dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy do licznego udziału. Prosimy, aby dzieci na Roraty przychodziły z lampionami.

 

  1. W piątek, 6 grudnia, przypada uroczystość św. Mikołaja – Patrona naszego kościoła katedralnego i naszej Parafii. Uroczysta suma odpustowa ku czci św. Mikołaja będzie odprawiona w przyszłą niedzielę, 8 grudnia, o godz. 12.30. Podczas tej Mszy św. J. E. ks. bp Edward Janiak wprowadzi do katedry relikwie św. Mikołaja, które ofiarował do naszego kościoła. Zgromadźmy się jak najliczniej na tej odpustowej Eucharystii, którą Ksiądz Biskup odprawi w intencji Parafian oraz wiernych, którzy w naszym kościele gromadzą się na Mszach św. i nabożeństwach. Po Mszy św. tak jak co roku będzie spotkanie dzieci ze „św. Mikołajem”. W przyszłą niedzielę przypada też Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

 

  1. W przyszłą niedzielę przed kościołem ustawione będzie Drzewko Adwentowe. Po każdej Mszy św. będzie można z niego zerwać papierowego aniołka, na którym będzie napisany wiek dziecka, któremu na zakończenie Mszy świętych roratnich chcielibyśmy ofiarować świąteczny upominek. Będą to upominki dla dzieci, które przez udział w Mszach św. roratnich dobrze przygotują się do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Każde dziecko z naszej Parafii ma więc możliwość i szansę otrzymania takiej bożonarodzeniowej pamiątki.

 

  1. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Przypominamy o tym zwłaszcza dzieciom z klasy IV, które odprawiają dziewięć pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź dla młodzieży od godz. 18.00. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo Różańcowe. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 14 grudnia.

 

  1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania: kandydatów do sakramentu bierzmowania we wtorek: kl. VII – g. 16.30; klasa VIII – g. 17.00; wspólnoty Żywego Różańca – w środę po Mszy św. o godz. 18.30; Akcji Katolickiej – w piątek po Mszy św. o godz. 18.30. Zbiórka ministrantów – w sobotę o g. 9.30.

 

  1. Ofiary składane podczas Mszy św. w przyszłą niedziele przeznaczone będą na inwestycje materialne w naszej Parafii.

 

  1. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Dobrowolna ofiara składana przy okazji nabycia opłatków wigilijnych będzie przeznaczona na cele charytatywne w naszej Parafii, a zwłaszcza na zakup chleba, który rozdajemy biednym. Jak co roku są też świece świąteczne tzw. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Mała świeca kosztuje 6 zł, a duża – 15 zł. Polecamy prasę katolicka: nowy numer Opiekuna, tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznik List do Pani. Polecamy nasz diecezjalny kalendarz katolicki w cenie 5 zł. Jest to ofiara na nasze Wyższe Seminarium Duchowne.