OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 MARZEC 2018 r.

Dzieci z klasy III przygotowujące się do I spowiedzi i I Komunii św. zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. będzie comiesięczne spotkanie rodziców i tych dzieci.


Jutro Uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P. Msze św. w Katedrze o godz. 6.30, 7.00 i 18.30. Zapraszamy do udziału w Mszy św.. Uroczysta Suma odpustowa w Sanktuarium św. Józefa o godz. 12.00. Mszy św. będzie przewodniczył J.E. ks. abp Józef Kowalczyk, Prymas Polski - Senior. Dzisiaj o godz. 11.00 Mszę św. w Sanktuarium św. Józefa w intencji Ojca św. Franciszka odprawi Nuncjusz Apostolski w Polsce.


W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30 odpwaimy nabożeńtwo do św. Michała Archanioła z prośbą o uwolnienie z nałogów. Intencje prosimy napisać na kartce i włożyć do koszyczka pod chórem.


Rekolekcje akademickie odbędą się w naszym kościele w najbliższy poniedziałek wtorek i środę o godz. 19.30. Rekolekcje poprowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Ewangelizacji Młodzieży „Tratwa”. Wszystkich studentów, wykładowców, osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach.


W sobotę o godz. 18.30 do naszej Katedry zostanie wprowadzony Obraz św. Józefa, który w latach 1994 - 1996 nawiedził wszystkie Parafie naszej diecezji na początku jej istneinia. Naszą Parafię św. Józefa w znaku tego Obrazu nawiedził w czerwcu 1996 r. Przy tym Wizerunku będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne w Nadzwyczajnym Roku św. Józefa. Po wprowadzeniu obrazu i powitaniu św. Józefa zostanie odprawiona Msza św. Od godz. 20.00 do 21.00 bedzie odprawione specjalne nabożeństwo modlitewne Godzina przy św. Józefie. O godz. 21.00 - Apel Maryjny. W Niedzilę Palmową - Msze św. bedą odprawiane wg normalnego porządku. Rekolekcje potrwają do wtorku Wielkiego Tygodnia. Przez cały czas trwania rekolekcji przy Obrazie będzie można składać intencje do św. Józefa zapisane na kartce oraz bedzie można nabyć mniejszy lub większy obraz św. Józefa. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Jarosław Powąska - Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej, który już wiele lat jest duszpasterzem w Sanktuarium św. Józefa. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. W przyszłą niedzilę podamy szczegóły dotyczące kolejnych dni naszych świętych rekolekcji.


W sobotę odbędzie się Diecezjalna i ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium św. Józefa. Początek - godz. 11.00. O godz. 12.00 - Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks.bp Wiesława Szlachetki - Delegata Konferenjci Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa Kobiet. Zapraszamy Panie z naszej Parafii do udziału w tej dorocznej pielgrzymce do Św. Józefa Kaliskiego.


W Niedzielę Palmową młodzież naszej diecezji gromadzi się na Górze Krzyża Jubileuszowego k. Ostrzeszowa. Wyjazd młodzieży z naszej Parafii na Górę Krzyża – w niedziele o godz. 12.45 z ul. Parczewskiego. Zapisy u Księży Wikariuszy i Katechetów.


Po Mszy św. przed kościołem można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.


Pozdrawiamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje Imieniny lub Urodziny. Niech wszystkich Solenizantów i Jubilatów Bóg, przez wstawiennictwo św. Jóżefa,  darzy swoją łaską i błogosławieństwem.


Polecamy prasę katolicką. Jest dwutygodnik naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela oraz miesięcznik adresowany do kobiet katolickich List do Pani.