OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 20 STYCZNIA 2019 r.

 

  1. Od dzisiaj w każdą III niedzielę miesiąca przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.15 będziemy śpiewać Koronkę do Bożego Miłosierdzia, aby to Boże Miłosierdzie wypraszać dla naszej Ojczyzny i dla całego świata. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. Jutro o godz. 18.30 – Msza św. i nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośbą o uwolnienie z nałogów. Kartki z intencjami prosimy włożyć do skrzynki wystawionej pod chórem. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

 

  1. W dniach 22 – 27 stycznia odbędą się w Panamie 34 Światowe Dni Młodzieży. Na to spotkanie z naszej Diecezji udało się 29 osób pod przewodnictwem ks. Witolda Kałmuckiego – Wikariusza naszej Parafii – Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży. Tematem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży są słowa Maryi, zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38). W najbliższy czwartek, 24 stycznia, o godz. 21.00 odprawimy w naszym kościele comiesięczne nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego, podczas którego będziemy modlić się za młodych, zwłaszcza z naszej diecezji, którzy w tych dniach gromadzą się w Panamie, aby pod przewodnictwem Ojca św. Franciszka uczestniczyć w tym światowym spotkaniu młodzieży. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

 

  1. W środę o godz. 19.30 w naszej Katedrze odbędzie uroczysty Koncert inauguracyjny 41 Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum. W imieniu organizatorów – zapraszamy.

 

  1. Niech Boża Łaska i Opieka Maryi towarzyszy wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować dzień Imienin, Urodzin lub rocznicę zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Dzisiaj szczególnie pozdrawiamy wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Święto.

 

  1. Po Mszy św. można kupić prasę katolicką. Polecamy dwutygodnik naszej diecezji Opiekun oraz tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny. Są jeszcze kalendarze diecezjanie na rozpoczynający się rok.

 

  1. Plan wizyty duszpasterskiej Kolęda.